O nas

   

Witamy serdecznie na stronie hodowli NEVALIYA*PL 

 

W 2004 roku kupiliśmy naszą pierwszą koteczkę rasy Neva Masquerade. Liya przyjechała do nas aż z Białorusi. Nevki były jeszcze wtedy w Polsce rasą bardzo rzadką. Od razu zakochaliśmy się w tej odmianie kota syberyjskiego. Niestety w 2008 roku Liya przeniosła się do kociego nieba. Wtedy postanowiliśmy, że nasza kolejna koteczka też będzie nevą. Tak pojawiła się w naszym domu Bosi. Dzięki niej zdecydowaliśmy się założyć hodowlę kotów Neva Masquerade i nazwaliśmy ją na cześć naszego pierwszego kota – NEVALIYA!
 
Obecnie w naszej małej hodowli mieszkają trzy śliczne koteczki - Bosi Syberyjskaneva, Havana Perełka i najmłodsza Elissa Błękitny Anioł. 
 
Serdecznie zapraszamy do poznania bliżej naszych koteczek! 
 

  KOCI ŚWIAT

ŚWIATOWA WYSTAWA KOTÓW 2011 - ELISSA INTERNATIONAL CHAMPIONEM!

31.10.2011

Weekend 29-30 października to wielkie święto kociego świata, bowiem w Poznaniu odbyła się Światowa Wystawa Kotów. Była to największa z dotychczas organizowanych wystaw światowch. Pojawiło się na niej aż 1511 kocich piękności z nawet tak odegłych krajów jak Brazylia czy Izrael. Były to wspaniałe, utytułowane koty, a między innymi nasza Elissa, która na tej wystawie uzyskała kolejny certyfikat CACIB i tym samym uzyskała tytuł INTERNATIONAL CHAMPION!

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tak wielkim wydarzeniu jak Światowa Wystawa Kotów. Następna taka wystawa odbędzie się za rok w Chorwacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy!

 

 

SŁOWACKA WYSTAWA - HAVANA INTERNATIONAL CHAMPIONEM!
 
4.09.2011
 
W sobotę wybraliśmy się na kolejną kocią wystawę. Zawitaliśmy do Ziliny na Słowacji. Nasze kotki pięknie się zaprezentowały i wykonaliśmy założony plan nawet z nawiązką! Obydwie kiciunie otrzymały certyfikaty CACIB, a Elissa otrzymała także nominację do Best in Show! Dzięki zdobyciu ostatniego certyfikatu CACIB Havanka ukończyła tytuł International Champion. Elissa potrzebuje jeszcze jednego certyfikatu, ale wierzymy, że nie trzeba będzie na niego długo czekać.

HAVANA PEREŁKA*PL - Ex 1, CACIB - tytuł: International Champion!

ELISSA BŁĘKITNY ANIOŁ*PL - Ex 1, CACIB, NOM BIS!  

Teraz odpoczywamy od wystaw aż do wystawy światowej w Poznaniu.


CHAMPION - ELISSA BŁĘKITNY ANIOŁ*PL 

29.08.2011

Kolejna wystawa za nami. Tym razem nie musieliśmy daleko wyjeżdżać, bo XXIX i XXXX Miiędzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych odbyła się w naszym rodzinnym Opolu. Nasze koteczki bardzo dobrze się zaprezentowały.

HAVANA PEREŁKA*PL - w oba dni - Ex1, CACIB!

ELISSA BŁĘKITNY ANIOŁ*PL 

pierwszego dnia: Ex1, CAC - ukończyła tytuł Championa,  

drugiego dnia: Ex 1, CACIB, BIV!

Kolejna wystawa już w sobotę na Słowacji.

 

HAVANA CHAMPIONEM! 
 24.07.2011

Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Cieszynie, która odbyła się w dniach 23-24 lipca 2011 r., nasza koteczka Havana Perełka*PL po ocenie u sędzi Eleny Noskowej z Rosji otrzymała ocenę Ex1 oraz ostatni potrzebny jej certyfikat CAC i dzięki temu została Championem! Ponadto Havanka otrzymała tytuł BIV (Best in Variety) oraz w porównaniu z innymi kotkami uzyskała nominację do Best in SHOW (NOM BIS)!

Zaś Elissa Błękitny Anioł*Pl na swojej pierwszej "dorosłej" wystawie w oba dni uzyskała ocene doskonałą i otrzymała dwa certyfikaty na Championa. Tym samym otrzymała licencję hodowlaną.

HAVANA PEREŁKA*PL - Ex1, CAC, BIV, NOM BIS!

ELISSA BŁĘKITNY ANIOŁ*PL - Ex1, CAC!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych koteczek!

ALESSA NEVALIYA*PL ZOSTAŁA MAMĄ!

23.03.2011

W dniu 14 marca 2011 r. nasza koteczka z miotu A - Alessa Nevaliya, która zamieszkała w holenderskiej hodowli Van Song de Chine, uzostała mamą! Na świat przyszło pięć kociątek - dwie dziewczynki i trzech chłopców. Wszystkie kociątka są zdrowe i śliczne! Rośnijcie zdrowo, maluszki!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

23.11.2010

Dokładnie rok temu na świat przyszły nasze kociątka z miotu A i Bosi po raz pierwszy została mamą. Dziś Abigail, Alessa, Asura, Alistair i Anton obchodzą swoje pierwsze urodziny w nowych, kochanych domkach. Dużo zdrówka i mizianek, kociaczki!

NEVA SHOW W ŁODZI

16.11.2010

Ostatni weekend spędziliśmy z Havaną i Elissą na 50 i 51 Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi, na której obydwie kotki otrzymały oceny doskonałe! W drugim dniu wystawy odbyło się show kotów rasy Neva Masquerade i malutka Elissa zdobyła NOM BIS Special Neva Show. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

NOWA KICIA

8.11.2010

 Dziś w naszym domu pojawiła się nowa koteczka - Elissa z hodowli Błękitny Anioł*PL.Tym razem koteczka nie jest solidem, a pręguskiem i do tego z białym. Ma śliczne białe skarpetusie i rękawiczki. I cudownie mruczy. Już podbiła nasze serca, a w rezydentkach wzbudza wielką ciekawość i z wysokości drapaka śledzą każdy krok malutkiej. Znów będzie w domu wesoło!


WYSTAWA W ŻORACH

24.10.2010

Na I i II Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Żorach nasza Havana w oba dni zdobyła ocenę doskonałą Ex 1 i dwa certyfikaty na Championa! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

HAVANA - 2 X EX1, 2 X CAC!


PIERWSZA WYSTAWA ALESSY
 

28.09.2010
 

26 września 2010 r. na wystawie kotów rasowych w Nijmegen w Holandii nasza koteczka z miotu "A" Alessa Nevaliya*PL, mieszkająca w holenderskiej hodowli, zadebiutowała w klasie otwartej zdobywając swój pierwszy certyfikat na championa! Zdobyła także inne wyróżnienie, a mianowicie nominację do Best in Show! Jesteśmy bardzo dumni, że kociątko z naszej hodowli zdobyło uznanie sędziów. Gratulacje Anita!

WYSTAWA W CIESZYNIE
 

25.07.2010

Kolejna wystawa za nami. Koteczka rozwija się w dobrym kierunku. Mamy w stosunku do niej wiele planów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

  

 

NEVY UZNANE!

28.05.2010
 

W portugalskiej miejscowości Albufeira 28 maja 2010 r. odbyło się General Assembly FIFE, gdzie na wniosek Felis Polonia rasa kotów neva mesquerade została całkowicie uznana. Tak więc z dniem 1 stycznia 2011 r. nevy będą walczyć o wszystkie tytuły, jakie mogą zdobyć koty na wystawach. Teraz dopiero nevki pokażą na co je stać!


PIERWSZA WYSTAWA HAVANY

7.03.2010

Dziś nasza koteczka Havana zadebiutowała w klasie młodzieży na Miedzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych we Wrocławiu zdobywając ocenę doskonałą - Ex 1! Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni.


  

DZIEŃ KOTA  

17.02.2010

Nasze kociątka z miotu A wystąpiły w materiale TVP nakręconym z okazji Światowego Dnia Kota. Główną bohaterką tego materiału została Abigail Nevaliya*PL i jej nowa właścicielka - Wiktoria. 

Zapraszamy do oglądania!

MUNIEK INTERCHAMPIONEM!

 

5.12.2009

Na wystawie w czeskim Ołomuńcu w pierwszym dniu Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych tatuś naszych Nevaliyek - Elmo Figlarne Kociaki*PL z krakowskiej hodowli Cherubino*PL  - zdobył trzeci certyfikat CACIB i tym samym uzyskał tytuł International Champion! 

GRATULUJEMY!  

NARESZCIE!

24.11.2009  

23 listopada 2009 r.  nasza koteczka Bosi Syberyjskaneva została mamą! Urodziła 5 kociątek - 4 dziewczynki i 1 chłopca. Bosi jest bardzo troskliwą mamą, a kociątka śliczne!

Więcej w zakładce KOCIĘTA 

 

 

              DOKACAMY SIĘ!                    

14.09.2009

14 września 2009 r. przyjechała do nas nasza nowa koteczka - Havana z wrocławskiej hodowli Perełka*Pl. Havana to również neva, tyle że blue point. Piękna i urocza kicia!

MY W TELEWIZJi

7.03.2009

W materiale telewizyjnym  o Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Opolu w 2009 r. wystąpiła nasza koteczka Bosi. Zapraszamy do obejrzenia wideo! 

LIYA

17.02.2008

Z okazji Światowego Dnia Kota "pyszczkiem" materiału w TVP o tym święcie została nasza kicia - Liya!

  

                       

KOTY RASOWE - RANKiNG w domenie DEVON REX - devon.pl

ZAGŁOSUJ NA NAS!

 

najlepsze strony o kotach neva masquerade

 

E@KOT

 

Kocie strony

 

Najlepsze Kocie Strony

 

Toplista kocich stron

 

Strony hodowców zwierząt

 

Koty kotki kocięta TopLista SEHANA*PL

 

Centrum informacji o miotach!

 

Najlepsze Hodowle Kotów Rasowych

 

HODOWLE KOTÓW RASOWYCH!

 

felinologia.pl - portal felinologiczny